Díjmentes színházi előadások Bácsfeketehegyen

A Vajdasági Magyar Amatőr Színjátszók XXII. találkozója
Bácsfeketehegy, 2017. március 23– április 1.
Program:

Március 23., CSÜTÖRTÖK

17.30 óra, Kultúrotthon
A Soma 23 éve. Fotókiállítás a Feketics Művelődési Egyesület amatőr színtársulatának életéből. 

18.00 óra, színházterem
A Vajdasági Magyar Amatőr Színjátszók XXII. Találkozójának ünnepélyes megnyitója

18.30 óra, színházterem
Feketics Művelődési Egyesület, Soma Színtársulat, Bácsfeketehegy
Zágon István – Nóti Károly – Eisemann Mihály: Hyppolit, a lakáj (120’)
vígjáték 3 felvonásban
Rendezte: Hajvert Ákos

Március 24., PÉNTEK

16.30 óra, színházterem
Nikola Đurković Általános Iskola, Nevenincs színjátszó csoport, Bácsfeketehegy
William Shakespeare: A vihar (20’)
regényes színmű
Rendezte: Pál Ilona
Versenyen kívül

19.00 óra, színházterem
Madách Amatőr Színház, Nagybecskerek
Éric-Emmanuel Schmitt: Talányos variációk (80’)
dráma
Rendezte: Lilijana Ivanović

Március 25., SZOMBAT

10.00 óra, Kultúrotthon
Gyerekprogram
Szerepben – Színjátszós foglalkozás
A középső- és nagycsoportos ovisokkal Mácsai Mónika óvónő játszik majd (időpont: 10.00–11.30 óra).
Az alsósokkal Bori-Fekete Ágnes és Hajvert Lódi Andrea drámapedagógusok (időpont: 10.00–11.30 óra).
A felsősökkel Mess Attila színművész (időpont: 10.00–13.00 óra)

14.00 óra, színházterem
Petőfi Sándor Művelődési Egyesület, Kishegyesi Színjátszó Műhely, Kishegyes
Csokonai Vitéz Mihály: Karnyóné Show (55’)
Rendezte: Molnár Róbert

17.00 óra, színházterem
Színes Szilánkok Diákszínpad, Újvidék
Csoportkép (természetes fényben) (80’)
Fekete Ádám azonos című drámája alapján
Rendezte: Crnkovity Gabriella

20.00 óra, színházterem
Mara Amatőr Színház, Topolya
Szántó Armand – Szécsén Mihály: Paprikáscsirke (75’)
vígjáték
Rendezte: Bogárdi Zsolt, Bogárdi Vörös Emese

Március 26., VASÁRNAP

15.30 óra, Kultúrotthon
Népkör Magyar Művelődési Központ, Fabula Rasa Színjátszó Grund – Róna táncegyüttes, Szabadka
Gerome Ragni – James Rado – Galt MacDermot: Hair (85’)
musical
Rendezte: Greguss Zalán, Ralbovszki Csaba

18.00 óra, színházterem
A Kosztolányi Dezső Színház Színházi Műhelye, Szabadka
A szereplők szövegei alapján: Tükör (75’)
Emberbohózat/Istendráma
Rendezte: Varga Tamás
Versenyen kívül

21.00 óra, Kultúrotthon, emeleti nagyterem
A Danilo Kiš Alapítvány Színházi Műhelye, Szabadka
Patrick Marber: Közelebb (70’)
dráma
Rendezte: Kálló Béla

Március 29., SZERDA

17.30 óra, színházterem
Az Ady Endre Művelődési Egyesület drámai csoportja, Szaján
Kéri Ferenc: Helén és a tehén – átdolgozott változat (30’)
népi komédia
Rendezte: Nagy Aleksz

19.00 óra, színházterem
Az Ady Endre Művelődési Egyesület drámai csoportja, Szaján
Marc Camoletti: Leszállás Párizsban (90’)
bohózat
Rendezte: Nagy Aleksz

Március 30., CSÜTÖRTÖK

15.30 óra, színházterem
A Zentai Magyar Kamaraszínház Diákszínjátszói, Zenta
Cziczó Attila: Tanár úr, de miért? (75’)
vígjáték
Rendezte: Nešić Máté

18.00 óra, színházterem
A Középiskolások Diákotthonának színjátszó csapata, Szabadka
Szarka Áron: Arcok játéka (60’)
dráma
Rendezte: P. Bartusz Karolina, Szarka Áron

20.00 óra, színházterem
A Szirmai Károly Magyar Művelődési Egyesület színjátszó csoportja, Temerin
Csorba Béla: A szabadság betegei (50’)
népi játék
Rendezte: Nagy Sándor

Március 31., PÉNTEK

13.00 óra, színházterem
Az Európa Kollégium Színtársulata, Újvidék
Patyerek Réka: HÁTország (60’)
szatirikus, formakereső, zenés-színpadi darab
Rendezte: Patyerek Réka

15.00 óra, színházterem
Petőfi Sándor Művelődési Egyesület, Petőfi Sándor színjátszó csoport, Tóba
Sütő András: Balkáni gerle (90’)
vígjáték
Rendezte: Tóth János

17.45 óra, színházterem
Petőfi Sándor Művelődési Egyesület, Sturcz József színjátszó csoport, Kupuszina
Gosszé Endre: Trezka (90’)
népszínmű
Rendezte: Gosszé Endre

20.30 óra, színházterem
Egység Művelődési Egyesület, József Attila színjásztó csoport, Nagykikinda
Kiss Csaba: Animus és Anima (80’)
dráma
Rendezte: Király Sándor

Április 1., SZOMBAT

18.00 óra, színházterem 
Ünnepélyes díjkiosztó gálaműsor

19.00 óra, színházterem 
Az Újvidéki Színház vendégjátéka
Miloš Nikolić: Kovácsok (80’)
Szereplők:
Peter – Magyar Attila, Erzsébet-díjas
Lujza – Banka Lívia, Pataki gyűrű-díjas
Aca – Balázs Áron, Jászai Mari-, Pataki gyűrű- és kétszeres Sterija-díjas
Ivan – Giricz Attila
Rendező: L’uboslav Majera, m. v.

Az előadások ingyenesek!

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ